Przejdź do treści

Relacja z konferencji ChSM 2019

Jesienna, 3 dniowa konferencja (26.09 – 29.09.2019) Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Medycznego miała miejsce w pięknych okolicach Jury Krakowsko – Częstochowskiej . Temat: ”Szlachetne zdrowie – jak cię nie stracić, jak cię odzyskać” nawiązywał do fraszki Jana Kochanowskiego „Na zdrowie”.

 Bogata tematyka wykładów odnosiła się do różnych aspektów osiągnięcia harmonii w życiu fizycznym, psychicznym, duchowym. Wysłuchaliśmy wskazówek dotyczących  prowadzenia zdrowego stylu życia, wykształcenia w sobie dobrych nawyków, ważności prehabilitacji,  odżywiania, postu. Poruszane tematy dotykały trudnych spraw- depresji, radzenia sobie z zagrożeniem utraty zdrowia/ życia, sytuacji człowieka na granicy życia i śmierci.  Jeden z wykładów, jak i dyskusja w grupach, dotykała kwestii uzdrowień.  Wszystkie wykłady nawiązywały do nie kwestionowanego autorytetu Słowa Bożego i Jezusa – najlepszego Lekarza. Wielu głębokich wzruszeń i refleksji dostarczył monodram Cieszki Żółtko „Twarzą w twarz” jak i wieczór świadectw. Konferencja to także czas serdecznych rozmów, warsztatu fitness, wycieczki na Mały  Giewont- górę Biakło.
Termin przeszłorocznej Konferencji: 24.9- 27.9.2020 w „Bojanowym gnieździe”, Zaniemyśl, na którą już serdecznie zapraszamy.

                                                                                                Barbara Szczuka – Sekretarz ChSM

Temat: „Szlachetne zdrowie…”, jak cię nie stacić, jak cię dzyskać?
Termin: 26.09 – 29.09.2019 r.